تبلیغات
شمیم نماز - اسباب پذیرش نماز
نمازپلی به سوی بهشت

اسباب پذیرش نماز

پنجشنبه 8 دی 1390 03:46 ب.ظ

نویسنده : هادی بیابانی
ارسال شده در: متفرقه از نماز ،
  • 1- پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: نماز پشت سر مرد پرهیزكار، پذیرفته است.
  • 2- اگر نماز می‌‌‌خواندید تا چون میخ (یا زه كمان) می‌‌‌شدید و روزه می‌‌‌گرفتید تا چون كمان می‌‌‌شدید، خداوند از شما نمی‌‌‌پذیرفت جز با پرواى از گناه.
  • 3- امام علی علیه السلام: جایز نیست انسان نماز بخواند، تا این كه پنج عضوش را: صورت و دو دست و سر و دوپایش را با آب و دل را با توبه بشوید.
  • 4- ابوحازم: مردى به امام سجاد علیه السلام عرض كرد: چه چیز سبب پذیرش نماز است؟ فرمود: ولایت ما و برائت از دشمنانمان.
  • 5- امام صادق علیه السلام: خداوند تبارك و تعالى گفته است: نماز را تنها از كسى می‌‌‌پذیرم كه در برابر بزرگى من سر فرود آورد و خود را به خاطر من از شهوت‌ها نگه دارد و روزش را با یاد من سپرى كند و بر آفریده‌هاى من بزرگى نكند، گرسنه را سیر كند و برهنه را بپوشاند، بر مصیبت زده رحم آورد و غریب را پناه دهد. پس نور این شخص چون خورشید می‌‌‌درخشد و برایش در تاریكی‌ها، نور و در نادانی‌ها، دانایى قرار می‌‌‌دهم. با عزتم او را نگاه می‌‌‌دارم و با فرشتگانم از او نگهبانى می‌‌‌كنم. مرا می‌‌‌خواند، پاسخش می‌‌‌دهم از من درخواست می‌‌‌كند، می‌‌‌دهم. حكایت او نزد من حكایت باغ‌هاى بهشت است، كه میوه‌هایش خشك نمی‌‌‌شود و حالت آن‌ها دگرگون نمی‌‌‌گردد.
  • 6- در بیان آن چه خداوند در مناجات حضرت موسی علیه السلام به او فرمود: اى موسى، نماز را نمی‌‌‌پذیرم جز از كسى كه در برابر بزرگى من سر فرود آورده، ترس از مرا همنشین دلش ساخته، روزش را با یاد من سپرى كرده، شبش را با پافشارى بر خطا به روز نبرده و حق اولیا و دوستان من را شناخته است.دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -